Naxçıvan Muxtar Respublikası
9 - 14°
- 5 - 10°
Qazax, Gəncə, Goranboy, Tər-Tər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl
9 - 14°
0 - 5°
Mərkəzi-Aran
9 - 4
0 - 5
Masallı, Yardımlı, Lerik, Lənkəran, Astara
7-11°
0-3°
Bakıda və Abşeron yarımadasında
8-10°
2-4°
Kimlər deputat seçildi? - SİYAHI
Tarix: 09-02-2020 | Saat: 22:11
Bölmə:Bütün xəbərlər / M / Karusel / Siyasət / Gündəm / Təbriklər | çapa göndər

Kimlər deputat seçildi?- SİYAHI

“İnsan Hüquqları XXI əsr – Azərbaycan” Fondu və Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu ilə birgə keçirdiyi “exit poll”un nəticələri açıqlanıb.
"Xeberaz.az"-ın xəbərinə görə, iki təşkilat ölkə üzrə 236 seçki məntəqəsində “exit poll” keçirib. Ümumilikdə 10 119 səs verən şəxs sorğuya cəlb edilib.



Birgə açıqlamada bildirilib ki, seçici fəallığı 55,06 faiz olub.
Beləliklə, 118 seçki dairəsi “exit poll”in nəticələrini təqdim edirik:
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
Azay Quliyev
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
Madər Musayev
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi
Xasiyeva Səbinə Səməd qızı
13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi
Əliyev Rauf Asif oğlu
14 saylı Xəzər seçki dairəsi
Sultan Məmmədov
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
Ülvi Quliyev
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
Erkin Qədirli
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi
Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi
Rasim Musabəyov
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi
Məmmədov Hikmət Baba oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi
Adil Əliyev
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi
Asim Mollazadə
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi
Ziyad Səmədzadə
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi
Könül Nurullayeva
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi
Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi
Faizl Mustafa
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi
Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi
Eldar Quliyev
29 saylı Səbail seçki dairəsi
Nigar Arpadarai
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi
Etibar Əliyev
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi
Həsənova Afət Əbil qızı
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi
Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi
Zabelin Mixail Yuryeviç
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi
Rauf Arifoğlu (Abbasov)
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi
Qüdrət Həsənquliyev
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Quliyev Musa İsa oğlu
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi
Hüseynova Hicran Kamran qızı
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi
Mirkişili Tahir Famil oğlu
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi
Hacıyev Emin Məcid oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi
Məmmədov Müşviq Fazil oğlu
45 saylı Abşeron seçki dairəsi
Əsədov Oqtay Sabir oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi
İltizam Yusifov
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
48 saylı Yevlax seçki dairəsi
Məmmədov İlham Kazım oğlu
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi
Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu
50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi
Şahin Seyidzadə
51 saylı Qusar seçki dairəsi
Badamov Azər Camal oğlu
52 saylı Quba seçki dairəsi
Vahid Əhmədov
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi
Anatoli Rafaelov
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi
Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi
Səlimov Eldəniz Adil oğlu
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi
Sevil Mikayılova
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi
Əminə Ağazadə
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi
Rafael Hüseynov
59 saylı Salyan seçki dairəsi
Jalə Əhmədova
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi
Fəzail Ağamalı
61 saylı Neftçala seçki dairəsi
Sabir Rüstəmxanlı
62 saylı Saatlı seçki dairəsi
Ələkbərli Əziz Yusif oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi
Cəfərov Kamal Xaqani oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi
Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi
Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi
Bəhruz Məhərrəmov
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi
Həsənov Malik Əvəz oğlu
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi
Nəsirov Elman Xudam oğlu
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi
Fəzail İbrahimli
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi
Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi
İsgəndərov Anar Camal oğlu
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi
Musa Qasımlı
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi
Rüfət Quliyev
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi
Rəcəbli Hadı Musa oğlu
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi
Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu
77 saylı Astara seçki dairəsi
Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu
78 saylı Lerik seçki dairəsi
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi
Razi Nurullayev
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi
Çingiz Qənizadə
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi
İsmayılov Şahin Əmir oğlu
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi
Rzayev Tahir Musa oğlu
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi
Aqil Abbas (Abbasov)
84 saylı Füzuli seçki dairəsi
Vüqar Bayramov
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi
Tamam Cəfərova
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi
Novruzəli Aslanov
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi
Tahir Kərimli
88 saylı Göyçay seçki dairəsi
Sabir Hacıyev
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi
Məzahir Əfəndiyev
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi
Osmanov Cavid Həmid oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi
Ramil Həsən
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi
Jalə Əliyeva
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi
Yıldırım Fatma Vidadi qızı
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi
Zahid Oruc
95 saylı Tərtər seçki dairəsi
Sahib Alıyev
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi
Məmmədov Anar İlyas oğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi
Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi
Qafarova Sahibə Əli qızı
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi
Həsənov Nurlan İrfan oğlu
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi
Bayramov Kamran Fərhad oğlu
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi
Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi
Səfərov Nizami Abdulla oğlu
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi
Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi
Arzu Nağıyev
105 saylı Tovuz seçki dairəsi
Qənirə Paşayeva
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi
Ülviyyə Ağayeva
107 saylı Qazax seçki dairəsi
Seyidov Səməd İsmayıl oğlu
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi
Cəfərov Nizami Qulu oğlu
109 saylı Balakən seçki dairəsi
Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi
Elşən Musayev
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi
Əliyeva Kamilə Əliağa qızı
112 saylı Qax seçki dairəsi
Azər Kərimli
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi
Vüqar İsgəndərov
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi
Əli Mənsimli
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi
Cavanşir Feyziyev
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi
Fəttah Heydərov
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi
Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi
Bəxtiyar Əliyev
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi
Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu
121 saylı Laçın seçki dairəsi
Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
122 Xankəndi seçki dairəsi

Tural Gəncəliyev
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi
Məmmədov Aqil Sadiq oğlu
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi
Məmmədov Elman Camal oğlu
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu



7418 dəfə oxunub.

Digər xəbərlər
bütün xəbərlər
____ Instagram ___